Haberler İstanbul’da 7/7: 7 tepenin 7 ilginç dükkanı

Dergilerimizi hazırlarken, yaşadığımız renkli şehirden ilham almayı, okurlarımızı şehrimizle ilgili olan gelişmelerle alakalı bilgilendirmeyi ihmal etmiyoruz.

Dergilerimizin birinde 7 tepe üzerine kurulu görkemli şehrimizde ilginç bulduğumuz 7 dükkanı okurlarımızla paylaştık:

Porof. Zihni Sinir: Karikatürist İrfan Sayar’ın yarattığı Porof. Zihni Sinir yıllarca Gırgır dergisinde sevenlerine ilham verdi, güldürdü. Şimdi de birbirinden ilginç objelerle evlerimize, ofislerimize girip bizi neşelendirmeye devam ediyor.

Lale Plak: Yarım asrın üzerinde bir zamandır var olan Lale Plak babadan oğula geçen, müdavimleri olan bir müesseseKlasik batı müziği, caz ve dünya müziği arşivinde de oldukça iddialı…

Librairie de Pera: Geçmişi 1920’lere dayanan Librairie de Pera’da, Osmanlı tarihi, Türk tarihi, Türk kültürü üzerine kitapların yanı sıra gravür, resim ve heykel satılıyor.

Kağıthane: “Buradaki hiçbir şeye ihtiyacınız yok ama gördüğünüzde hepsini birden almayı isteyeceksiniz” sloganıyla satışa sunulan tüm ürünler gerçekten birbirinden ilginç…

Second Chance: Manken-oyuncu Ahu Yağtu’nun açtığı Second Chance’ta el değiştiren kıyafetlere ikinci bir şans tanınıyor.

Gon: İstanbul’un en popüler kitapevlerinden Robinson Crusoe’nun açtığı grafik roman cenneti Gon, her yaşta ve meslek grubunda müşteriye hizmet veriyor.

Maybeshop: Türkiye'nin genç ve başarılı tasarımcılarının çalışmalarından örneklerin satışa sunulduğu Maybeshop’ta ürün seçimi "belki tasarım, belki de sanat" felsefesi doğrultusunda yapılıyor.